Vesti Empty
PočaljiNaslov: Vesti   Vesti Icon_minitimePon Avg 13, 2007 11:23 am

Arsenal do Hleba tek u 90. minutu!

Vesti Arsenal_1
Arsenal je prvenstvenu sezonu otvorio dramom na „Emiratima“, ali sa srećnim završetkom. Izabranici menadžera Arsena Vengera su po ko zna koji put pokazali da su majstori za pobede u poslednjim trenucima susreta, a to su juče demonstrirali u malom gradskom derbiju sa Fulamom (2:1).
Gosti sa „Krejven kotidža“ su neočekivano stigli do prednosti golom Hilija, posle nespretne intervencije golmana Jensa Lemana u prvom minutu. Bio je to šokantan početak, s obzirom na to da su gosti na zagrevanju imali peh. Golman Anti Niemi se povredio na zagrevanju, pa je na gol morao Toni Vorner.
Fulam je dugo odolevao, praktično do sedam minuta pre kraja, kada je posle starta Karlosa Bokanegre nad Kolom Tureom koji je arbitar okarakterisao kao prekršaj u kaznenom prostoru. Holanđanin Robin van Persi je preuzeo odgovornost izvođenja penala i nije pogrešio - 1:1.
Arsenal je, posle toga, silno krenuo ka golu gostiju. Upornost „tobdžija“ se isplatila bukvalno u poslednjem minutu kada je Belorus Aleksandar Hleb posle dodavanja od strane Seska Fabregasa postigao pobedonosni gol.